כיצד להשתמש בברטר לפיתוח העסק שלך?
01/11/2016
איך נטוורקינג יכול לעזור למאמצי השיווק של העסק שלך?
08/11/2016

חמשת השגיאות הנפוצות ביותר שעושים מנהלים ובעלי עסקים

מה צריך לעשות כדי לא להיות חלק מהסטטיסטיקה

פתחתם עסק חדש? כל הכבוד! דעו כי אחוז גבוה של עסקים חדשים נסגרים עוד בשנת פעילותם הראשונה.
אם אתם לא רוצים להצטרף לסטטיסטיקה, שימו לב לחמשת השגיאות הנפוצות ביותר של מנהלים ובעלי עסקים

הון עצמי לפתיחה

יש לכם עסק עם מוצר גאוני, אשר לא נראה כמותו בשוק, אבל חסר לכם ההון העצמי ההתחלתי לתחזוק העסק ולתפעול שלו בחודשים הראשונים? כאן מתחילה הבעיה, ישנם עסקים רבים אשר נופלים עוד לפני שהתחילו לראות הכנסות, לפני שהתחילו המכירות. וודאו בתחילת הדרך כי יש ברשותכם את ההון הראשוני הדרוש ואם לא כך המצב פעלו למציאת מימון אשר יחזיק אתכם על הרגליים לפחות עד אשר הרווחים יתפסו תאוצה.

מנהל שיודע הכל

בטוחים שאתם יודעים כל מה שטוב לעסק? ברוב המקרים תופתעו לדעת שאפשר לדעת עוד הרבה יותר. מנהלים ובעלי עסק רבים חושבים שהם יודעים לנהל לבד את עסקם, שהם מכירים אותו ולכן אין להם צורך בעזרה. מאוד כדאי לדעת, שגם המנהל המוכשר ביותר לא מחזיק בידיו את כל הידע – מנהלים, גם הבכירים והמוכשרים ביותר שבהם, נעזרים באנשי מקצוע כגון יועץ עסקי, כלכלי, שיווקי עוד. אדם אובייקטיבי אשר מכיר את השוק ומתמחה בנושא יוכל לסייע לכם להגיע לעסק מנצח.

שיווק נכון

יש החושבים כי פרסומת שנונה או מודעה בעיצוב יוצא דופן הם כל מה שצריך כדי לשווק את העסק, אך לא תמיד זה מספיק. התחילו בלאפיין את קהל היעד אליו אתם פונים, ומכאן חישבו מה יידבר אליהם, מה ישכנע אותם לבחור בכם. היבט חשוב נוסף בשיווק הוא מיקומו. איפה אתם מפרסמים? האם הפרסום מגיע לקהל היעד שלכם?

קיצוניות בהשקעה

לחלקנו יש נטייה להישאב לניהול העסק, לעבוד יומם וליל על מנת לקדמו ולפתחו, וזאת בעיקר בצעדיו הראשונים עד אשר הוא מתייצב. ברגע שהעסק עומד על הרגליים נשב, נישען לאחור ונהנה מפירותיו. אולם ניהול עסק הוא עניין דינאמי, ברגע שנמצמץ המתחרה יכול לגנוב את לקוחותינו. המסקנה היא – איזון. מצאו איזון בין ניהול העסק לבין חייכם הפרטים אך שימרו על זה לאורך כל הדרך, ניהול עקבי הוא סוד ההצלחה לאורך זמן.

ויתור בשלב מוקדם מידי

כמו שציינו, אמנם על פי הסטטיסטיקה פחות מ50% מהעסקים החדשים שקמים מצליחים לשרוד את שנתם הראשונה, אבל אין זו סיבה לקפל את החפצים וללכת כאשר נהיה קשה. אתם עומדים מול ההחלטה האם להמשיך ולהשקיע או לארוז ולסגור? נסו להתייעץ עם אנשים מבחוץ, עם יועץ עסקי אשר יעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר לעסק שלכם.

מעוניינים בייעוץ וליווי מקצועי להקמה או לניהול של העסק?

יכול להיות שאתם זכאים לליווי עסקי בהשתתפות עצמית נמוכה. לבדיקת זכאותכם השאירו פרטים כאן בטופס.