שלושת הדברים הבסיסיים ביותר שכל בעל עסק צריך לדעת
18/10/2016
חמשת השגיאות הנפוצות ביותר שעושים מנהלים ובעלי עסקים
01/11/2016

כיצד להשתמש בברטר לפיתוח העסק שלך?

שיטת הברטר יכולה להישמע לכם כמו המצאה נועזת, אך למעשה, היא איננה שיטה חדשנית, זהו בעצם תהליך של חזרה לשיטת המסחר הראשונית בין בני האדם.

איך סחרו בעבר?

אגסים תמורת תפוזים, כל אדם מגדל מוצר משלו, וקונה את המוצרים של שכניו על ידי עקרון של החלפה – של ברטר. בשנים האחרונות ניתן לראות חזרה אל העבר, חזרה אל שיטת המסחר הקדמונית הזאת אשר מתבררת כיותר ויותר משתלמת. העסקה היא לרוב ישירה, ללא צורך לשלם עמלות לצד נוסף, ללא צורך בעלויות שיווק וללא עלויות של נקודות מכירה. ניתן לראות היום עסקאות ברטר בכל תחום אפשרי, מכירת מוצרים, מכירות שירותים שונים פיזיים ווירטואליים, מכירת טיפולים. זהו נושא שנכנס לכלכלתינו בכל החוזק וכדאי שתלמדו להבינו ולנצלו, כך שגם אתם תוכלו להרוויח יותר! לדוגמא: יכול להיות שאתם ספק מתחום הדפוס הצורכים שירותי הנהלת חשבונות. בארטר במקרה הזה יתבצע מול מנהלת חשבונות המעוניינת להפיק מוצרי דפוס פרסומיים באופן קבוע. את אלה היא תקבל מכם, ואתם, תיהנו בצד השני משירותי הנהלת חשבונות ללא עלות נוספת. העיקרון המנחה כאן (ובכל עסקות הברטר) הוא שכנגד השווי של שירות הנהלת חשבונות חודשי (נניח, 300 שקלים לחודש) – ייזכה את מנהלת החשבונות בתקציב הדפסה חודשי על אותו הסכום. זוהי שיטה שאם תאמצו אותה כעסק קטן או בינוני , תוכלו לפתחו במגוון רחב של אפשרויות שלא העלתם על דעתכם. הנה כמה דברים חשובים ובסיסיים שעליכם לדעת על שיטת הברטר-

הגדלה של רווחים הודות לשיטת הברטר

הרווח בעסקת ברטר גבוה מהרווח בעסקה רגילה. לכן על ידי שימוש בשיטה נוכל להגדיל בקלות את שורת הרווח של החברה. הוצאות של פרסום או של עמדת מכירה יורדות ובכך הרווח עבור כל מוצר שאנחנו מציעים עולה. בכדי לנצל את יתרון הרווחיות עלינו לתמחר את מה שאנו נותנים בעסקה בהתאם. ישנה אפשרות כמובן לתמחר במחיר הנמוך במעט ממחיר השוק בו אנו מוכרים, אך עם זאת, רווח גדול יותר מאשר במכירה רגילה. החיסכון בהוצאות נלוות מאפשר לנו את המשחק אשר הופך את הברטר למצב של win win. • שימוש מידתי בעסקאות ברטר שימו לב לא ללכת בצורה עיוורת אחרי שוק הברטר ולא להסתמך רק עליו. זו אומנם שיטה משתלמת וכלכלית אך היא איננה חזקה מספיק על מנת שתשתמשו רק בה. ברגע שמשתמשים בה כאמצעי נוסף, היא יכולה לספק יתרונות מדהימים, כמו לדוגמא חשיפה לקהל לקוחות חדש צמצום בהוצאות ועוד. נתון הגיוני עבור עסק קטן הוא שהיקף עבודה של 5% -10% מפעילותו יהיה בעסקאות ברטר. זו כמובן רק המלצה, כל עסק ומה שמתאים לו.

יצירת באז וחשיפה לקהל לקוחות חדש

שיטת הברטר עוזרת לעסקים חדשים להתפתח ולצמוח כיוון שהיא עונה על צורך ראשוני של עסקים קטנים וחדשים – יצירת עניין וחשיפת העסק ללקוחות חדשים. שימוש של עסקים קטנים בעסקאות ברטר מהווה מוקד משיכה מצוין לעסקים סביבם. כיום כולם מנסים לחסוך בכל דרך אפשרית ולכן אנשים יעדיפו להחליף בתמורה לשירות או למוצר שהם מחפשים במקום לשלם עליו בכסף. על ידי השימוש בשיטת, לקוח מקבל את מה שנחוץ לו עבור הוצאה נמוכה יותר, זהו בעצם מנוע דחיפה של עסק או מוצר חדש ללא צורך במנגנון פרסום או שיווק משומן. זהו שוק חם כיום, חבל לפספס ולהישאר מחוץ למשחק.

סבלנות היא שם המשחק

שיטת הברטר היא שיטה לרוב איטית יותר מאשר מכירה רגילה. כנראה שלא תמצאו את העסקה המשתלמת באופן מידי. תנו לשיטה הזו זמן. פרסמו את המוצר שלכם או את השירות אשר אתם מעניקים, וחכו עד שתמצאו את העסקה המשתלמת עבורכם. שלא כמו קבלה של מזומן עבור מוצר, בשיטת הברטר עליכם לוודא כי מה שתקבלו בתמורה אכן נחוץ לכם, אל תתפתו לעסקאות שבסופו של דבר תפסידו מהן.

מעוניינים בייעוץ וליווי מקצועי להקמה או לניהול של העסק?

יכול להיות שאתם זכאים לליווי עסקי בהשתתפות עצמית נמוכה. לבדיקת זכאותכם השאירו פרטים כאן בטופס.