עסק עם שותף? הדברים הבסיסיים שתצטרכו לעשות
09/11/2016
כיצד לגבות כסף מבלי 'לעצבן' את הלקוח?
29/11/2016

למי מתאים להיות עצמאי?

מה אתם חייבים לשאול את עצמכם לפני שתיגשו לפתוח עסק?

על מה אתם חולמים בעצם?

הקמת עסק עצמאי הוא חלום של רבים. לקום בבוקר, ולהחליט מתי לעבוד, כמה לעבוד ובעיקר שלא 'יישב לנו בוסים על הראש', להחליט לפרוץ את תקרת הזכוכית שיש לנו כשכירים, ש'עושים' כסף רב עבור המערכת אך נשארים בסוף החודש עם משכורת שמאפשרת לנו בעיקר 'להתגלגל' לחודש הבא.

וכמובן – החלום לחופש כלכלי – לפתוח עסק שלאחר כמה שנות עבודה קשות יעמוד בפני עצמו, עם צוות ניהול ועובדים – ואנחנו, נהיה איפה שאנחנו רוצים להיות: מי במשרד ומי בחוף הים.
אין ספק כי תחושת השליטה, החופש וההרגשה כי אנחנו אחראיים על עתידנו מפתה מאוד.

מהרעיון - לקבלת ההחלטה

יש לכם רעיון למוצר ייחודי, לשירות מיוחד או גרסה מיוחדת של שירות שנראה לכם שלא ניתן בצורה הטובה ביותר בשוק כיום - זה כמובן הצעד הראשון בדרך להקמת עסק. השלב השני הוא קבלת ההחלטה האם ברצונכם להקים עסק עצמאי או האם ברצונכם להקים עסק עם שותף.

עליכם לבדוק את עצמכם, האם תוכלו לנהל את העסק לבדכם בצורה הטובה ביותר?

לצערינו הנתונים הסטטיסיטיים מהשנים האחרונות מראים כי אחוז גבוה מהעסקים העצמאים שנפתחים, נסגרים תוך שנה-שנתיים מיום היווסדם.
רוב העסקים לא נסגרים בגלל כישלונות המוצר או השירות אותו הם מעניקים, הם נכשלים בגלל תפקוד כושל וניהול לקוי של העסק.

כמה תכונות חשובות עבור בעל עסק עצמאי

החלטיות – אתם יודעים מה אתם רוצים? ואיך אתם רוצים להשיג את זה? מצוין! מנהל עסק צריך לדעת לקבל החלטות, גם במצבי לחץ ובעיקר כאשר הן אינן נעימות. לעיתים תצטרכו אף לקחת סיכונים, האם אתם מוכנים לזה?

אופטימיות – בשביל שיהיה טוב צריך לחשוב חיובי. האמינו במוצר שלכם ובעסק שלכם, אל תסתכלו רק על המכשולים הקטנים שבדרך אלא הסתכלו על היעד ועל התקדמותכם לעברו. האמינו ברככם ובמוצר שלכם ושדרו את זה לסביבה.

תכנון – לפני פתיחת העסק הכינו תוכנית עסקית מסודרת, חשבו את ההוצאות וההכנסות הצפויות, בחנו את השוק אליו אתם נכנסים ובדקו את יכולתם התמודדותכם עם תחזיות קודרות. כך לא תופתעו ולא תיפלו כאשר תגיעו למהמורות בדרך.

יכולות הנעה ושכנוע – חלק מלהיות בעל עסק הוא העובדה שכעת אתם המנהלים, עליכם להפעיל את העובדים שתחתיכם, לגרום להם לבצע את תפקידם על הצד הטוב ביותר. לשם כך יש צורך ביחסי אנוש טובים, ויכולת הנעה לפעולה, גרמו לעובדיכם להרגיש חלק מהעסק וכך תזכו להשקעה גבוהה יותר גם מצידם.

נכונות להשקעת זמן וכסף – הקמת עסק דורשת אם מירב המאמצים מצד בעל העסק, בתחילת הדרך העסק ידרוש השקעה אדירה של זמן וגם השקעה רבה של כסף עד לכניסת רווחים. ודאו כי אתם ערוכים לזה, האם אתם יכולים להשקיע את כל יומכם בעסק? האם יש לכם גב כלכלי אשר יספיק עד שהעסק יעמוד על הרגליים?

אם יש לכם את כל התכונות האלה, אתם בהחלט בדרך הנכונה, וגם אם לא, תמיד אפשר לעבוד על הדברים, ללמוד ולהשתפר. שיהיה בהצלחה!

מעוניינים בייעוץ וליווי מקצועי להקמה או לניהול של העסק?

יכול להיות שאתם זכאים לליווי עסקי בהשתתפות עצמית נמוכה. לבדיקת זכאותכם השאירו פרטים כאן בטופס.